Dzisiaj jest: 14 Grudnia 2017 r.   Imieniny obchodzą:
Alfred, Izydor

Poradnia Chirurgii Onkologicznej

lokalizacja:I piętro Przychodni Specjalistycznej Szpitala
rejestracja:osobista, bądź telefoniczna w godzinach pracy poradni
telefon do rejestracji:(52) 354 54 93
lekarze przyjmujący:
  • Janusz Dziennik - lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej,
  • dr n. med. Zenon Lewicki - lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej,
  • Jacek Andruszkiewicz - lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej w trakcie specjalizacji w zakresie chirurgii onkologicznej,
  • Jan Filipiak - lekarz w trakcie specjalizacji w zakresie onkologii klinicznej,
  • Andrzej Nowosad - lekarz specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej,
  • dr n. med. Magdalena Wiśniewska - lekarz specjalista w zakresie onkologii klinicznej,
  • Wojciech Świstek – lekarz specjalista chorób wewnętrznych i hematologii,
  • Marta Staszak - lekarz, specjalista chorób wewnętrznych.
godziny pracy poradni:

poniedziałek11.30 - 14.30, 18.00 - 19.00
wtorek11.30 - 18.00
środa11.30 - 17.30
czwartek10.00 - 11.00, 14.00 - 20.00
piątek7.00 – 9.00, 13.00 - 14.00

opis:

Poradnia zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń onkologicznych

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń chirurgii onkologicznej w trybie ambulatoryjnym: nowotwory.
  • Zakres świadczonych procedur medycznych dostępnych i zapewnianych przez poradnie(m.in.)
    • procedury wykonywane standardowo: diagnostyczny wywiad, konsultacja i ocena, ograniczony opis okresu przerw w chorobie, profilaktyka i promocja zdrowia, pełny opis wywiadu dotyczący problemu zdrowotnego oraz jego ocena; historia i ocena nowego zagadnienia, wywiad i ocena innych problemów występujących u chorego, wywiad i ocena postępowania diagnostycznego, innego niż typowe, opieka pielęgniarska, konsultacja w pełnym zakresie, badanie fizykalne.
    • procedury wykonywane jedynie w uzasadnionych przypadkach: wywiad chorobowy w formie krótkiego opisu, porada lekarska, konsultacja w trakcie wizyty domowej, konsultacja w ograniczonym zakresie (w zakresie jednego narządu)
    • biopsja tarczycy
    • biopsja węzłów
    • zabiegi diagnostyczne przełyku
    • endoskopowa biopsja przełyku
    • endoskopowa biopsja żołądka
    • esofagogastroduodenoskopia z biopsją zamkniętą
    • endoskopowa biopsja jelita grubego
    • endoskopowa biopsja odbytu z pobraniem materiału
    • punkcja sutka
    • zabiegi diagnostyczne skóry
    • badanie palcem przez odbyt.
    • badanie palpacyjne sutków.
  • Zakres świadczonych badań diagnostycznych dostępnych i zapewnianych przez poradnie (m.in.):
    • diagnostyczne badanie radiologiczne (na miejscu lub zapewnienie wykonania) pełen zakres niezbędnych badań (w tym CT)
    • inne badania radiologiczne i pokrewne (na miejscu lub zapewnienie wykonania) pełen zakres niezbędnych badań (w tym CT i NMR)
    • oznaczenie markerów nowotworowych
    • niezbędne badania laboratoryjne niezbędne do ustalenia rozpoznania
    • badanie histopatologiczne pobranych wycinków
    • diagnostyka w kierunku zakażenia HBV, HCV, HIV, (przed planowa hospitalizacją, o ile wymagane jest wykonanie tych badań).
  • Kierowanie do planowego leczenia szpitalnego w oddziale chirurgicznym, onkologicznym i uzdrowiskowego oraz ośrodków klinicznych.
  • Konsultacje w okresie przed i poszpitalnym.
  • Konsultacje chorych kierowanych przez innych specjalistów.
  • Stała współpraca z Zakładem Mikrobiologii Lekarskiej, Zakładem Diagnostyki Obrazowej. Laboratorium Analitycznym, Zakładu Medycyny Nuklearnej RCO w Bydgoszczy.
  • Kontynuacja leczenia poszpitalnego.
  • Prewencja schorzeń onkologicznych i ich powikłań, edukacja zdrowotna.
  • Porada ambulatoryjna związana z chemioterapią obejmuje wizytę ambulatoryjną, w ramach, której pacjentowi wykonywane jest badanie lekarskie, w trakcie którego są udzielane lub zlecane niezbędne świadczenia diagnostyczne i terapeutyczne, ordynowane leki przeciwnowotworowe lub leki wspomagające, celem samodzielnego przyjmowania przez pacjenta w domu.