Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 r.   Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Erazm, Klemens

Oddział Chirurgii Urazowej I Ortopedii

KOORDYNATOR
dr n. med. Artur Szumlański
lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii

lokalizacja: wysoki parter
telefon: (52) 354 54 78, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
z-ca koordynatora: Andrzej Romanowski
lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
pielęgniarka oddziałowa: mgr Grażyna Zielińska

Personel lekarski:
  • Piotr Foremski - lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Jerzy Kośmicki - specjalista I stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Jarosław Kuls - lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Piotr Urbanek - lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Karol Piechocki - lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Michał Gawryjołek - lekarz, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  • Łukasz Jaworski - lekarz - rezydent,
  • Jan Zabrzyński - lekarz - rezydent,
  • Mateusz Stachowiak - lekarz - rezydent.
Opis oddziału:
Oddział specjalizuje się w leczeniu złamań, zmian zwyrodnieniowych szczególnie stawów biodrowych i kolanowych. Zespół lekarski posiada duże doświadczenie w zakładaniu sztucznych stawów biodrowych i kolanowych oraz wykonuje operacje schorzeń kolana metodami artroskopii.

• podstawowa diagnostyka i leczenie w trybie stacjonarnym w zakresie chirurgii urazowej i ortopedii: zabiegi: endopraotezoplastyki cementowe i bezcementowe stawu biodrowego, endoprotezoplastyki stawu kolanowego, endoprotezoplastyki rewizyjne stawu biodrowego i kolanowego, artroskopie stawu kolanowego, artroskopie stawu barkowego, artroskopie stawu skokowego, artroskopowe rekonstrukcje wiązadeł krzyżowych przednich, operacje naprawcze chrząstki metodą mikrozłamań, operacje naprawcze chrząstki metodą mozaikoplastyki, operacje naprawcze w obrębie stawów z użyciem implantów, osteotomie korekcyjne kości, operacyjne leczenie złamań z użyciem implantów każdego rodzaju ( płytki, gwoździe, druty, śruby itp.), leczenie zapaleń kości i stawów, leczenie nakłucia stawów i tkanek miękkich z użyciem usg, leczenie operacyjne urazów sportowych, operacyjne leczenie złamań śródstawowych pod kontrolą artroskopii, operacyjne leczenie urazów w obrębie miednicy, operacyjne leczenie artodezy, operacyjne leczenie wad wrodzonych układu narządu ruchu, chirurgia urazowa dzieci, chirurgia ręki pierwotna i wtórna, usg narządu ruchu, zabiegi operacyjne i diagnostyka z zakresu ortopedii onkologicznej, przeszczepy tkanek miękkich; przeszczepy lecznicze szpiku kostnego i kości, wczesna rehabilitacja pooperacyjna.
  • kwalifikowanie do leczenia w wysokospecjalistycznych ośrodkach (klinikach) i szkolenie lekarzy specjalizujących się w zakresie ortopedii.