Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 r.   Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Erazm, Klemens

Oddział Neurologiczny, Oddział Udarowy

KOORDYNATOR
Elżbieta Sochaczewska - Fołda
lekarz specjalista II stopnia w zakresie neurologii

lokalizacja: V piętro
telefon: (52) 354 52 76, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
z-ca koordynatora: Elżbieta Kocząb
lekarz specjalista II stopnia w zakresie neurologii oraz I stopnia w zakresie psychiatrii,
pielęgniarka oddziałowa: mgr Violetta Jędykiewicz

Personel lekarski:
  • Teresa Adamus - lekarz specjalista II stopnia w zakresie neurologii,
  • Marek Adamiak - lekarz specjalista w zakresie rehabilitacji medycznej, w trakcie specjalizacji z zakresu neurologii.
Opis oddziału:
Oddział Neurologii zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych. Większość hospitalizowanych to pacjenci z udarami mózgu (krwotocznymi i niedokrwiennymi), dla których powstał Oddział Udarowy. Poza tym na oddziale leczeni są pacjenci z chorobą Parkinsona, padaczką i innymi schorzeniami.
Diagnostyka opiera się na badaniach neuroobrazujących (tomografia głowy, rezonans magnetyczny, angiografia) oraz innych takich jak eeg, usg naczyń wewnątrz i zewnątrzczaszkowych. Pacjenci niesprawni ruchowo korzystają z rehabilitacji ruchowej prowadzonej przez wykwalifikowany personel.

• podstawowa diagnostyka i leczenie zachowawcze w trybie stacjonarnym: diagnostyka i leczenie farmakologiczne zawałów mózgu, diagnostyka i leczenie farmakologiczne krwotoków mózgowych, diagnostyka i leczenie zawrotów głowy, diagnostyka nowotworów mózgu i rdzenia, diagnostyka i leczenie chorób obwodowego układu nerwowego, diagnostyka i leczenie chorób zwyrodnieniowych OUN;
  • fizykoterapia: rehabilitacja ruchowa, nauka poruszania się, ćwiczenia gimnastyczne, fizykoterapia przy zespołach bólowych kręgosłupa i kończyn;
  • rehabilitacja mowy prowadzona przez logopedę,
  • kwalifikacja krwotoków mózgowych do leczenia neurochirurgicznego.
  • szkolenie lekarzy specjalizujących się w zakresie neurologii.